5 důvodů, proč si pořídit termostatické baterie

1. Bezpečnost pro členy rodiny
Klíčová výhoda termostatických baterií spočívá v rychlém nastavení požadované teploty vody bez rizika opaření. Voda se v baterii smísí za dvě až tři vteřiny na kýženou teplotu, která je většinou nastavena na 38 stupňů Celsia. I když potom sprchu vypnete, dojde-li ke snížení tlaku studené vody nebo pokud náhodně zavadíte o baterii, tak se teplota vody nemění. To ocení především domácnosti s malými dětmi, seniory nebo lidmi, kteří trpí zhoršenou pohyblivostí.

woman-in-shower2. Stálá teplota pro všechny uživatele
Termostatické baterie naleznou uplatnění také ve školských, ubytovacích nebo dalších zařízení, kde je řada odběrných míst a vlivem jejich používání dochází k časté změně tlakových poměrů v potrubí. Při instalaci termostatických baterií odpadnou stížnosti uživatelů na kolísání teploty vody.

3. Snižte energetickou náročnost
Přednost tohoto typu baterií spočívá také ve snížení energetické náročnosti. Jistě jste viděli, jak dlouho někteří lidé (ne)dokáží nastavit požadovanou teplotu vody ve sprše nebo při mytí rukou. V domácnosti o čtyřech lidech to lze možná přehlédnout, ale větší zařízení (hotely, školy, instituce, firmy) mohou s termostatickými bateriemi uspořit značné částky nejen na ohřev vody, ale také její dodávky (vodné a stočné).

4. Komfort i ve sprše
Lidé mají rádi pohodlí a to jim mohou ve sprše nebo umývárně termostatické baterie zajistit. Komfortní, bezpečné a ergonomické provedení ušetří čas a zpohodlní proces mytí. To ocení provozovatelé těch zařízení, jež chtějí své hosty hýčkat – penziony, restaurace, masážní či wellness studia.

5. Designový prožitek
Na termostatické baterie kladou výrobci vyšší požadavky v oblasti ovládání a designu. Některé baterie vynikají svou nápaditostí, a mohou se proto stát nejen efektivním, ale rovněž efektním doplňkem sociálního zařízení, jež bylo vytvořeno s důrazem na estetičnost.

Napsat komentář