Chemické přípravky: Nejen úklid, ale také dlouhodobá ochrana

uklid_sxc_nazrethÚklid je velkým tématem v domácnostech i ve firmách, v případech restaurací nebo hotelů jde o klíčovou položku denní agendy pracovníků. Dostupné přípravky lze v zásadě rozdělit pro profesionální a neprofesionální užití.

Prvně jmenované jsou určeny především pro úklidové firmy nebo specializované provozy (nemocnice, restaurace, instituce atd.). Jejich koncentrace i složení slibují efektivnější úklid, což ale s sebou přináší vyšší rizika pro životní prostředí. Proto by s nimi měli nakládat jen lidé s určitou mírou znalostí a praxe. Běžné domácí chemické prostředky mívají nižší účinnost, na druhou stranu poskytují relativní bezpečnost při kontaktu s dětmi nebo domácími mazlíčky.

Chemické přípravky můžeme rozdělit podle typů povrchů, které chceme čistit:

Hloubkové čištění

Přípravky jsou schopny rozpouštět vícevrstvé polymerní filmy, vosky a další druhy nečistot; měly by být schopny odstranit také maziva, oleje či stopy po pneumatikách, proto bývají agresivnější.

Ochranné disperze

Tento typ preparátů funguje většinou na bázi polymerů; na povrchu zanechají ochranný film, jenž eliminuje další znečištění.

Tvrdé vosky

Takzvané ušlechtilé vosky penetrují podlahy a poskytují jim dlouhodobou ochranu.

Mycí a ošetřující preparáty na podlahy

Tyto produkty čistí a zároveň chrání podklad, vzniklá vrstva zabraňuje rychlému znečištění. Mycí preparáty lze použít i do mycích automatů.

Přípravky na textilie

Tato kategorie zahrnuje všechny náplně pro strojové čištění textilií, koberců či textilních tapet. Dokáží odstraňovat skvrny a stopy po různých látkách. Při nanášení tyto preparáty zároveň impregnují textilní povrch.

Napsat komentář