I v malé koupelně může být skvělá vana

Největší předmět v malé koupelně bývá vana. Dnes lze sice koupit vany nejrůznějších velikostí a šířek, ale pořád i ty nejmenší zaberou alespoň 150 centimetrů na délku a 70 na šířku. Vanu bychom měli vybírat tak, aby se v ní cítil dobře i nejvyšší člen rodiny. Můžete samozřejmě učinit kompromis, kdy si „hlava domácnosti“ tak neužije, ale děti budou nadšené. A vanu zpravidla pořizujeme právě kvůli dětem.

vana v malé koupelněPokud disponujete malou koupelnou, někteří si vanu odřeknou s tím, že lepší bude sprchový kout. Má to svá pro a proti. Jak už bylo řečeno, vana představuje pro děti cosi jako budoucí vzpomínku na dětství. Společné koupání se sourozenci (do určitého věku pochopitelně) posiluje příznivé rodinné vazby. Ve vaně, i když rozměrově malé, můžete vykoupat psa, pokud jej máte. Pokud jste jej nepořídili, poslouží dobře při mytí špinavých bot nebo při manipulaci s velkým prádlem. Při malování bytu do ní můžete položit kýbl s barvou nebo špinavé válečky a štětce, aniž byste neustále trnuli hrůzou, kdy a kdo převrátí kbelík s barvou na podlahu.

Alespoň malá vana v malé koupelně je vhodná kvůli věšení prádla. Malou koupelnu si totiž nezařídíte ve velkém rodinném domě, kde bude k dispozici i prádelna. Máte možná sušák na okně, sušárnu v suterénu bytového domu nebo sušičku, ale stále se ukazuje jako velmi praktické mít možnost aspoň na jednu nebo dvě šňůry pověsit mokré věci nad vanu. Závěsná řešení lze dneska pořídit moderní a posuvná. K vaně lze dodat také různé zástěny, které při zatažení nejen vytvoří příhodný sprchový koutek, ale zároveň omezují riziko vyšplíchnutí vody na jiné předměty v okolí. Což je v malé koupelně více než pravděpodobné. Konečně vany se dnes vyrábějí tvarově velmi rozmanité. Můžete si pořídit víceméně klasický formát, který je však v jedné části rozšířen, a naopak zúžen v části, kde bude mít koupající nohy. Tyto tvary poskytují další prostor pro kreativitu v rámci malé koupelny.

Napsat komentář