Průtokový ohřívač: Vyplatí se opravovat, nebo radši pořídit nový?

Někteří lidé mají tendenci donekonečna opravovat své spotřebiče. Rekrutují se ze dvou skupin – zarytí kutilové, kteří nosí štípačky a šroubovák i v kapse u pyžama, a chroničtí šetřílkové, kteří prostě nechtějí pustit chlup.

Pro první bezchybný chod spotřebičů představuje lehký důvod k nervozitě, opravy jsou pro ně prostě hobby. Druzí naopak touží po tom, aby jejich dvacet let staré „mašiny“ fungovaly jak „zamlada“. Ve snaze ušetřit často investují do starého průtokového ohřívače zbytečné peníze za opravy.

Samotní opraváři často upozorňují na to, že když spočítáte peníze vložené do opravy za poslední tři čtyři roky, tak se vyplatí zakoupit nový průtokový ohřívač. Navíc zejména u plynových ohřívačů je bonusem za všechny peníze vyšší úroveň bezpečnosti. V některých domácnostech totiž fungují ještě ohřívače, které pamatují minulý režim. Ty byly přitom konstruovány na podstatně kratší dobu.

Nové průtokové ohřívače zpravidla šetří také peníze za spotřebu plynu nebo elektrické energie. Když přidáte komfort v podobě bezproblémové regulace, kvalitní a zdravotně nezávadné materiály, propracovaný design a prakticky bezproblémovou výměnu starého ohřívače za nový, není co řešit.

Napsat komentář