Nový rok ve znamení nových předsevzetí

Vyměňte už teď svou starou…

Někdo hubne, někdo posiluje, další začne šetřit na nové auto, jiný si hledá novou přítelkyni. Jak jste na tom vy? Jestli jste si nedali žádné novoroční předsevzetí, máme pro vás návrh. Podívejte se na svůj byt či firmu a řekněte si, že opravíte věci dříve, než vám spadnou na hlavu. Nebo si „jen“ prostředí zútulníte novým designem a vybavením.
Proč byste měli začít právě teď? Většina techniky, vybavení, stavebních materiálů nebo konstrukčních prvků v lednu a únoru klesá s cenou. Je zkrátka mimo sezonu a bylo by hřích nevyužívat lepší ceny a skutečnost, že dodavatel má na vás více času a může lépe poradit. 
Potřebujete pár tipů?

Kap, kap, kap

Voda mizí v odtoku, roste vodné a stočné, baterie působí zanedbaným dojmem. Stále kape nebo špatně směšuje teplou a studenou vodu. Výměna baterie je jednoduchá a zajímavý kousek dodá vaší koupelně nebo kuchyni svěží vzhled.

Nenažrané karmy a bojlery

Pokud připravujete teplou vodu ve starém zařízení, které má zarostlou anodu nebo topnou spirálu, velmi se zvyšují náklady na ohřev. Není na co čekat, výměna je rychlá a nový bojler se vám za tři čtyři roky zaplatí v ušetřených nákladech. Čím dříve vyměníte, tím více ušetříte.

Tisícileté vany

Některá bytová jádra by mohla sloužit jako prehistorický skanzen. Umakart, vany s oprýskaným smaltem, sprchové hlavice pokryté vodním kamenem, rezavé šrouby. Nyní je ideální čas na výměnu. Buď na výměnu staré vany nebo na kompletní přestavbu koupelného jádra.

Suchým toaletám odzvonilo

Design, perfektní funkčnost, optimalizovaná spotřeba, snadná údržba. Nehovoříme o novém vozu, ale o toaletách. Záchodové mísy, pisoáry, urinály musí dnes ladit s dalším vybavením sociálního zařízení. Šikovný řemeslník vymění vše za pár hodin a v lednu jej seženete spíš než v létě.

Udělejte něco pro hosty

Provozujete hotel nebo restauraci? Hlavní sezona je před vámi, a proto nyní nastal ideální čas pro rekonstrukci nebo výměnu vybavení, které dosluhuje. Osoušeče rukou, zásobníky na mýdlo, krémy a toaletní papíry nebo koše. Vy v zimě vyměníte, hosté v létě ocení.
Dalo by se pokračovat. Klíčové je ovšem jedno. Vy. Chcete měnit věci k lepšímu?Pak si to dejte jako letošní předsevzetí a na jeho splnění začněte makat už nyní. 

Napsat komentář