Termostatická baterie: Koupelnový bodyguard pro vaše děti

Není potřeba příliš výzkumů a stačí jen děti pozorovat. Jsou neposedné, nepozorné a ze své přirozenosti si chtějí spoustu věcí ozkoušet samy na vlastní kůži – v případě možného opaření to platí doslova. Proto jsou rodiče malých dětí opatrní zejména při koupání, kdy hrozí, že neohrabaný nebo naopak příliš akční pohyb způsobí výtrysk horké vody a zbytečnou bolest.

termostatická baterie pro dětiRodiče mohou volit cestu stálého dohledu, který ovšem nebaví ani jednu stranu, nebo se rozhodnou pro termostatické baterie. A na co se mohou spolehnout? Bude to maximálně stupeň navíc. Znamená to, že když nastavíte termostatickou baterii na danou teplotu, proudící voda nebude teplejší než o jeden stupeň Celsia (záleží na provedení dané baterie a některé značky garantují i nižší odchylku).

Zpravidla se používá teplota 38 stupňů Celsia, která je s ohledem na standardní teplotu lidského těla vnímána jako příjemná a zároveň bezpečná. Pokud používáte termostatické baterie, nemůže se stát, že si dítě jen neopatrným posunem páky (jak se to občas stává u klasických vodovodních baterií) pustí na tělo horkou vodu. Speciální provedení ventilu zamezuje nejen tomu, aby docházelo k libovolné manipulaci s baterií, ale zajistí také zastavení přítoku pro případ, že by došlo k náhlému vypnutí studené vody. Pokud bydlíte v bytovém domě, kde se nachází více odběrných bodů a někdy kolísá tlak zejména studené vody, i v tomto případě termostatická baterie eliminuje riziko opaření.

Baterie je samozřejmě opatřena bezpečnostní pojistkou, která umožňuje zvýšení teploty proudící vody. Toto ovládání ale bývá s různou mírou důmyslnosti designováno tak, aby fungovalo podobně jako uzávěr u léků. Pokud tedy vaše dítě neumí současně stlačit a otáčet uzávěrem lékovky, nic se mu ve sprše nestane. Jestliže na to přišlo, pak už jistě i chápe, co může způsobit horká voda ve sprše.

Napsat komentář